بدان که از دیده خدا پنهان نیستى . پس بنگر که چگونه ‏اى. امام محمد تقي (ع)


بررسی مشکلات شهر فرهنگی توریستی  زنوز با حضور فرماندار و بخشدار مرکزی مرند و روسای شرکت نفت و وبهداشت و درمان و شهردار و شورای شهر زنوز انجام شد .
مهمترین چالش ایجاد درمانگاه بهداشتی درمانی در شهر زنوز است به علت اینکه شهرزنوز در مسیر ورودی روستاهای دور افتاده و صعب  العبور کوه کمر ، دارانداش ، اویندین و خانه سر و هاویستین به شهر مرند قرار دارد و همچنین با قرار گرفتن در 30 کیلومتری شهر مرند می تواند به روستاهای پایین دست مسیر شهرستان جلفا هم خدمات رسانی نماید وجود درمانگاهی مجهز در این شهر ضروری به نظر می رسد
ثانیا  زنوز به علت سابقه فرهنگی تاریخی  و پرورش علما و دانشمندان وقرار گرفتن در منطقه ای سرسبز و توریستی وحاصلخیز و داشتن ارقام سیب منحصر به فرد  می تواند در ارتقای صنعت گردشگری شهرستان مرند موثر واقع شود لذا فرماندار مرند خواستار توجه ویژه به شهر زنوز شدند .

لازم به ذکر است   مشاور ویژه وزیر بهداشت و درمان در سفر به شهر زنوز  برای تامین اعتبار ایجاد درمانگاه مجهز در شهر زنوز قول مساعد داده اند که تاکنون این وعده عملی نشده است .

بازدید از محل ایجاد شهرک صنعتی زنوز از دیگر برنامه های فرماندار مرند در شهر زنوز بود .
 احداث  شهرک صنعتی زنوز به علت وجود مشکل معارض با وجود تامین اعتبار لازم برای احداث ،  تاکنون بلا تکلیف مانده است .لذا فرماندار مرند از شورای شهر و شهردار زنوز خواستند درتامین زمین مناسب برای ایجاد شهرک صنعتی زنوز تمام تلاش خود را برای جلوگیری از برگشت اعتبار  به کار بندند .

تامین آب شرب ساکنان روستای زنوزق از سر  ریز سد زنوز از دیگر مسایل مطروحه بود که فرماندار مرند با اشاره به مرکزیت زنوز خواستار توجه ویژه شورای شهر و شهردار زنوز به مسایل روستاهای پیرامونی شدند و گفتند باید مشکل آب آشامیدنی روستای زنوزق از محل سرریز سد زنوز که به میزان سه لیتر در ثانیه می باشد تامین شود و مردم و شهردار و شورای شهر زنوز در این کار همکاری لازم را با ادارات آب و فاضلاب روستایی و شهری داشته باشند .

 

  نسخه قابل چاپ


کد امنيتي: تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود

توجه: با استفاده از فیلد بالا نظر خود را در رابطه با این مطلب اعلام نمائید و جهت ارسال پیام خود به واحد روابط عمومی لطفا از گزینه ارتباط با فرمانداری واقع در ستون سمت راست سایت استفاده نمائید.


 نظر شما در مورد رعايت طرح تكريم ارباب رجوع در ادارات شهرستان چيست؟

عالي
خوب
ضعيف
لطفا نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد؟کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فرمانداری ويژه شهرستان مرند می باشد. آدرس: مرند - خیابان شهید رنجبری- فرمانداری شهرستان مرند